img

Jak zdobyć followersów na Instagramie? 7 zasad, których powinieneś przestrzegać!

/
/
/
3314 Wyświetleń

Moje konto na instagramie prowadzę od roku, przez ten czas udało mi się zebrać na nim ponad 50 000 tyś obserwujących. Przy prowadzeniu swojego profilu staram się stosować 7 zasad, które pomogły mi zdobyć followersów na Instagramie. Mam nadzieję, że będą one dla Ciebie pomocne i Twój profil wkrótce „poszybuje w górę”. Trzymam za Ciebie kciuki!

1. Dbaj o zaangażowanie

Im więcej osób lubi i komentuje Twoje zdjęcia, tym więcej followersów przybywa na profilu. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie zaangażowania wśród aktualnych fanów. Pamiętaj, żeby odpowiadać na pojawiające się komentarze i aktywnie uczestniczyć w dyskusji pod Twoimi zdjęciami. Bardzo ważne jest również Twoje zaangażowanie w profile ludzi, których śledzisz. Obserwuj inne konta, aktywnie komentuj i polubiaj zdjęcia Instagramowiczów. Ważna rada: dłuższe komentarze, oraz te które zawierają Twoją opinię będą bardziej zauważalne, a co za tym idzie – więcej osób zainteresuje się Twoim profilem. Obserwując, lajkując i komentując pamiętaj, żeby wybierać profile osób, których followersi mogą być zainteresowani Twoim Instagramem. Np. jeżeli prowadzisz bloga kulinarnego i wrzucasz dużo zdjęć jedzenia na swoim profilu – angażuj się na popularnych kontach, które publikują treści kulinarne. Nie musisz śledzić wszystkich popularnych kont w swojej kategorii, wybierz sobie 10 – 20 i staraj się być pierwszą osobą, która skomentuje lub polubi ich najnowsze zdjęcia.
Ta rada jest szczególnie ważna ponieważ wg najnowszych badań zaangażowanie na Instagramie spada. Dlaczego? Instagram ma coraz więcej użytkowników, którzy tworzą ogromną liczbę contentu i śledzą coraz większą ilość profili. Dlatego tak ważne jest, aby publikować dobre zdjęcia i video oraz walczyć o zaangażowanie swoich fanów.

2. Rób dobre zdjęcia

Powinniśmy pamiętać, by nasze zdjęcia były estetyczne i przyjemne w odbiorze. Bardzo ważne jest dobre światło. Pamiętajmy o tym, że nawet najpiękniejszy obiekt nie będzie zbyt korzystnie prezentował się przy złym oświetleniu. Najlepsze do zdjęć jest naturalne światło dzienne. Jeśli fotografujemy coś w pomieszczeniu, ustawmy nasz obiekt jak najbliżej okna (firanki i zasłony rozpraszają światło słoneczne, przez co cienie stają się miękkie, a całe zdjęcie wygląda lepiej).  Jeśli chcemy zrobić zdjęcie na zewnątrz pamiętajmy o tym, że wbrew pozorom ostre światło nie służy zdjęciom. Buzie wychodzą prześwietlone, cienie są ostre, a zdjęcia płaskie i nieciekawe. Najfajniejsze zdjęcia wychodzą przed zachodem albo zaraz po wschodzie słońca, jest to tzw. „złota godzina” – w jej ustaleniu może nam pomóc aplikacja dla iPhona o nazwie „Golden Hour”.

Interesujące zdjęcia możemy też robić w pochmurne, deszczowe dni. Ważne jest dobre wykadrowanie zdjęcia oraz oczywiście ciekawy pomysł. Zdjęcie musi przyciągać uwagę, musi być wyraziste i kolorowe. Jaskrawe kadry sprawdzają się bardzo dobrze.

  • Weronika M

    Bardzo przydatny artykuł. Sama staram się zdobyć swoich followersów ale w sumie do końca nie wiedziałam jak to działa. Tutaj znalazłam kilka cennych porad. Tutaj link do mojego profilu https://www.instagram.com/weronika_health_fit_life/ Pozdrawiam

  • Maja Nowak

    Hej, ja znam super sposób by miec wiele obserwujących na IG , można to osiągnąć na tej stronie: http://insta-follow.eu/2148 Polecam :3

It is main inner container footer text