FreshMail.pl
img

Instalacja WordPress. Jak prowadzić bloga cz. 1

/
/
/
2179 Wyświetleń

6. Instalacja WordPress

Nareszcie dotarliśmy do najbardziej interesującego Ciebie tematu. Jak to mówią: teraz będzie z górki. Mamy już skonfigurowaną domenę, która jest przypisana do katalogu na naszym serwerze. Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres swojej strony (domenę), powinieneś zobaczyć oś takiego:

Instalacja WordPress: Jak prowadzić bloga cz.1

Jeżeli masz zapisane swoje dane dostępowe do bazy danych kliknij „Zaczynajmy”. Na następnej podstronie wprowadź wszystkie dane dostępowe do bazy danych utworzonej w kroku 5. Prefiks tabel możesz zostawić taki, jaki został zaproponowany przez instalator. Kliknij przycisk „Wyślij”.

Instalacja WordPress: Jak prowadzić bloga cz.1

„W porządku, złotko!” – jakże miły komunikat od twórców WordPressa, oznacza on, że wszystkie wcześniejsze kroki wykonałąś/wykonałeś poprawnie złotko ;). Kliknij „Uruchomienie instalacji”.

Instalacja WordPress: Jak prowadzić bloga cz.1

Teraz pozostanie nam tylko nadanie tytułu naszego nowego bloga, nazwy użytkownika, adresu email oraz hasła do logowania w panelu zarządzania systemu WordPress. Wprowadź wszystkie informacje i kliknij „Zainstaluj WordPressa”.

Brawo! Udało Ci się własnoręcznie skonfigurować domenę, bazę danych oraz zainstalować system WordPress, cieszę się, że mogłam Ci pomóc i przejść z Tobą pierwsze kroki w świecie blogowania. Mam nadzieję, że Twój blog odniesie sukces i chciałabym zobaczyć jak wygląda, dlatego w wolnej chwili podaj w komentarzu adres swojego bloga, odwiedzę go na pewno. W kolejnej odsłonie cyklu „Jak prowadzić bloga” pokaże Ci gdzie znaleźć i jak zainstalować motyw (odpowiedzialny za wygląd Twojego bloga) w systemie WordPress.

Przejdź do kolejnego artykułu: Szablony WordPress. Jak prowadzić bloga cz. 2

Jeżeli masz jakieś pytania, a jakieś kwestie poruszone w powyższym artykule są niejasne, napisz o tym w komentarzu, a ja postaram się pomóc 🙂
It is main inner container footer text

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś!

Zostań na dłużej i zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na moim blogu.

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdym momencie).

FreshMail.pl