FreshMail.pl
img

Instalacja WordPress. Jak prowadzić bloga cz. 1

/
/
/
2178 Wyświetleń

5. Przekierowanie domeny na katalog i tworzenie bazy danych

Nasze pliki są już na serwerze Brawo! Czas na przekierowanie naszej domeny na odpowiedni katalog. W tym celu udajemy się do panelu zarządzania naszym serwerem (w przypadku nazwa.pl przechodzimy pod adres admin.nazwa.pl i logujemy się używając naszych danych: twojserwer / hasło). Przechodzimy do zakładki „Domeny”, nasza domena powinna być tam już widoczna (jeżeli została kupiona również w nazwa.pl i poprawnie skonfigurowana w kroku 3). Kliknij nazwę domeny, a następnie w punkcie „Ustawienia ogólne” z rozwijanej listy wybierz opcję „(brak) ustaw jako domena główna”. Teraz musimy przekierować naszą domenę na odpowiedni folder, przy punkcie „Przekierowanie WWW na katalog na serwerze” kliknij ikonę folderu i wybierz wcześniej utworzony katalog „twojadomena”, kliknij opcję „Wybierz” a następnie zapisz ustawienia naszej domeny. Gotowe, nasza domena została przekierowana na katalog.

Czas utworzyć bazę danych MySQL, która jest niezbędna do funkcjonowania naszego bloga opartego na systemie WordPress. W panelu administratora serwera przechodzimy do zakadki „Bazy danych -> Dodaj bazę danych” i ustawiamy opcje nowej bazy:

Typ bazy danych: MySQL 5.5
Limit dyskowy: ustawiamy minimum 100 mb
Opis: wpisujemy tutaj tekst, który pozwoli nam rozpoznać co to za baza danych na liście
Hasło: ważne żeby hasło do naszej bazy nie było zbyt proste

Klikamy przycisk „Zapisz” i powinniśmy zobaczyć dane dostępowe niezbędne do połaczenia naszego systemu z bazą danych: nazwa bazy danych, serwer bazy danych oraz użytkownik bazy danych. Zapisz sobie te informacje ponieważ będą nam potrzebne w trakcie instalacji systemu WordPress.

It is main inner container footer text

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś!

Zostań na dłużej i zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na moim blogu.

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdym momencie).

FreshMail.pl