FreshMail.pl
img

Instalacja WordPress. Jak prowadzić bloga cz. 1

/
/
/
2176 Wyświetleń

3. Konfiguracja domeny

Kiedy masz już wykupioną swoją domenę i hosting trzeba połączyć je ze sobą. W tym artykule pokażę Ci jak to zrobić na przykładzie domeny i hostingu wykupionego w nazwa.pl. Zaloguj się do swojego panelu w nazwa.pl, a następnie przejdź do zakładki „domeny” (Twoje usługi -> Domeny). Na liście domen znajdź swoją domenę i wybierz opcję „Konfiguruj”. Z dostępnych opcji konfiguracyjnych wybierz „Przekierowanie na serwer”, a następnie z rozwijanej listy „Serwer w Twoim Panelu Klienta:” wybierz swój serwer i kliknij przycisk „Zmień”, który znajduje się na dole strony. Na kolejnej stronie będziesz musiała/musiał zatwierdzić wykonane zmiany. To wszystko, Twoja domena jest już połączona z serwerem i możesz przejść do następnego kroku.

4. Umieszczanie plików instalacyjnych WordPress na serwerze

W tym kroku będziemy potrzebowali kilku rzeczy: klienta Ftp, danych dostępowych do konta FTP oraz plików instalacyjnych systemu WordPress (pobierz je stąd: pl.wordpress.org).

Włącz program Total Commander, aby połączyć się z kontem FTP wybierz opcję „FTP Połacznia…”, która znajduje się w górnym pasku narzędzi. W oknie „Połącz z serwerem FTP” wybierz opcję „Nowe połączenie” i wprowadź dane niezbędne do połączenia się z kontem FTP:

Sesja: Nazwa połącznie (możesz wprowadzić dowolną nazwę)
Nazwa hosta[port]: podaj adres swojego serwera np. twojserwer.nazwa.pl
Użytkownik: podaj nazwę użytkownika ftp, w przypadku nazwa.pl będzie to twojserwer
Hasło: hasło do Twojego konta ftp

Zaznacz opcję „Użyj trybu pasywnego do transferu”, następnie kliknij OK. W ten sposób utworzyłeś w kliencie FTP połączenie ze swoim serwerem. Aby się połączyć wybierz z listy swój serwer i kliknij „Połącz”. Teraz znajdujesz się już na swoim serwerze i możesz utworzyć nowy katalog, w którym umieścimy wcześniej pobrane pliki instalacyjne systemu WordPress. Aby utworzyć katalog, wybierz klawisz F7 i nadaj nazwę katalogu (najlepiej taką samą jak nazwa twojej domeny np. twojadomena). W drugim kolumnie eksploratora plików znajdź pobrany plik zip z plikami instalacyjnymi systemu WordPress, otwórz go, przejdź do folderu „wordpress”a a następnie przeciągnij wszystkie znajdujące się w nim pliki do utworzonego wcześniej katalogu „twojadomena”. W tym momencie pliki zostaną przesłane na serwer (w zależności od prędkości Twojego łącza może to trwać dłużej lub krócej, więc możesz zrobić sobie kawę i chwilę odpocząć 😉 )

It is main inner container footer text

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś!

Zostań na dłużej i zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na moim blogu.

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdym momencie).

FreshMail.pl