FreshMail.pl
img

Food Truck Fest w Zielonej Górze

/
/
/
245 Wyświetleń

Kochani jak Wam minął weekend? Ja spędziłam go ze znajomymi na Food Truck Fest w Zielonej Górze. Pierwszy zlot samochodów z jedzeniem w zielonym mieście zorganizowała agencja Reprezentuj.com. Super sprawa.

Food truck kiedyś i dziś

Food Trucki kojarzyły mi się do tej pory z budką z wątpliwej jakości hamburgerami i hot-dogami, obsługiwaną przez niezbyt czystych „kucharzy”. Teraz to nie tylko świetne jedzenie ale naprawdę ciekawy trend, który na dobre zagościł w Polsce. Fast food to już nie tylko kebab na rogu, o czym mogłam się przekonać sama w trakcie imprezy. Stylowe, często w stylu retro, auta, ciekawe i bogate menu, młodzi i weseli kucharze – tak z grubsza mogę określić dzisiejszy food truck.

Food Truck Fest 5

Food Truck Fest w Zielonej Górze

Miłośnicy tego typu jedzenia mieli okazję spróbować kuchni serwowanej przez ponad 20 najlepszych food trucków z całej Polski. Kolorowe samochody (budki na kółkach) rozstawiły się na Palcu Bohatera. Frekwencja zaskoczyła chyba nie tylko organizatorów ale i właścicieli mobilnych restauracji. Do food trucków ustawiały się długie kolejki. Czego chcieć więcej – pogoda idealna, kuchnie ze wszystkich stron świata i pasjonaci kulinariów. Wszystkie potrawy przygotowane były ze świeżych, sezonowych produktów. W menu gościły przystawki, dania główne, burgery, ramen, langosze, naleśniki, makarony i sushi. Nie zabrakło także słodkości i pysznej kawy oraz dań dla najmłodszych. Ja postanowiłam przetestować langosza serwowanego przez „Lubish Langosh„, chyba po to żeby porównać smak tego z food trucka z tym, który miałam okazję jeść w Pradze – był świetny! Na deser wypiłam pyszny shake o wdzięcznej nazwie „Soczysty strzał” z budki „Shakewave„. Oprawę muzyczną imprezy zapewnił klub One Love, a strefę chillout, usytuowaną obok fontann zorganizowała marka Nuno’ni. Każdy kto chciał odpocząć po najlepszej wyżerce mógł rozsiąść się w wygodnym leżaku i wypić piwo ze swoimi znajomymi. Podobno w niedzielę (drugi dzień Food Truck Fest) w niektórych budkach zabrakło składników. Wcale się nie dziwię bo jedzenie było bardzo smaczne, a liczba odwiedzających naprawdę duża. Było kolorowo, wesoło, smacznie i pogodnie, jeżeli nie byłaś/byłeś – żałuj! Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji Food Truck Fest!

Food Truck Fest 1 Food Truck Fest 2 Food Truck Fest 3 Food Truck Fest 4 Food Truck Fest 6 Food Truck Fest 7 Food Truck Fest 8 Food Truck Fest 9 Food Truck Fest 10 Food Truck Fest 11 Food Truck Fest 12 Food Truck Fest 13 Food Truck Fest 14 Food Truck Fest 15 Food Truck Fest 16 Food Truck Fest 17 Food Truck Fest 18 Food Truck Fest 19 Food Truck Fest 20

 

 

It is main inner container footer text

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś!

Zostań na dłużej i zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na moim blogu.

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdym momencie).

FreshMail.pl