FreshMail.pl
img

Filmy dla niegrzecznych dziewczynek. Najlepsze horrory

/
/
/
411 Wyświetleń

Pewnie doskonale pamiętacie czasy dzieciństwa, kiedy rodzice zabraniali nam oglądania horrorów tłumacząc, że to filmy tylko dla dorosłych. I co wtedy robiliśmy? Oglądaliśmy filmy spod stołu albo udawaliśmy, że śpimy. Odkąd pamiętam rodzice zawsze mieli ze mną przeboje. Często robiłam im psikusy. Nienawidziłam chodzić do przedszkola, bo w poniedziałki była kasza a we wtorki wątróbka. Tata przekupował  mnie resorakami z kiosku ruchu żebym tylko nie płakała. Nie lubiłam rajstop w moim rozmiarze, bo uważałam, że są za małe i za bardzo przylegające do moich małych, grubych nóżek. Zawsze musiało być wszystko po mojej myśli. No i tak mi zostało do dnia dzisiejszego. Będąc małą dziewczynką byłam niegrzeczna i może dlatego teraz tak kocham horrory? Kocham ten strach i dreszcz emocji. Uwielbiam dreszczowce w każdym wydaniu, dlatego postarałam się wybrać dla Was najlepsze horrory.

Najlepsze horrory

1. Milczenie owiec (1991)

Jednym z moich ulubionych może nie horrorów, a thrillerów jest Milczenie owiec (The Silence of the Lambs (1991)) z Anthonym Hopkinsem. Znakomity amerykański aktor, do tego kompozytor i malarz z Wielkiej Brytanii. Film powstał na podstawie książki Thomasa Harrisa o tym samym tytule. Mimo, że nakręcony został w 1991 roku, nadal pozostaje jednym z najlepszych thrillerów psychologicznych, jaki kiedykolwiek powstał. Hannibal Lecter – wybitny psychiatra – przebywa w zakładzie dla obłąkanych skazany za kanibalizm i morderstwa. Uznawany  jest za świetnego naukowca i znawcę ludzkiej psychiki, dlatego na konsultacje do dr Lectera  przychodzi agentka FBI Clarice Starling. Ma on pomóc w złapaniu okrutnego mordercy kobiet, zwanego Buffalo Billem. W trakcie rozmów między agentką a Lecterem tworzy się silną więź. Hannibal  zostaje psychoterapeutą Starling, a wnikając w jej psychikę ma niecne zachcianki.

2. Adwokat diabła (1997)

Na drugim miejscu znajduje się  Adwokat diabła (The Devil’s Advocate (1997)). Adwokat Kevin Lomax (Keano Reeves) nigdy w swoim życiu nie przegrał żadnej sprawy sądowej. Dowodzi niewinności klienta, mimo, że ma dowody świadczące o jego winie. Po kolejnej wygranej sprawie dostaje pracę w nowojorskiej firmie prawniczej. Na czele stoi charyzmatyczny John Milton (Al Pacino).  Milton jest jednak zupełnie kimś innym. Lomax otrzymuje pierwsze zadanie. Stawką jest życie jego żony Mary Ann (Charlize Theron), ale także dusza Lomaxa. Czy praca doprowadzi go wprost do piekła?

2. Siedem (1995)

Na trzecim miejscu znajduje się Siedem Se7en (1995) z Morganem Freemanem i z Bradem Pittem.Film opowiada o policjantach, którzy chcą złapać seryjnego mordercę, który wybiera swoje ofiary w specyficzny sposób.

4. Kroniki opętania (2012)

Na pozycji czwartej pojawiła się film Kroniki opętania (The Possession (2012)).

Na wyprzedaży Em kupuje antyczną skrzynkę, która ma na nią dziwny wpływ. Wkrótce okazuje się, że dziewczynka jest opętana przez złośliwego ducha osoby zmarłej.

5. Tropiciele mogił (2011)

Nr pięć to Tropiciele mogił (Grave Encounters (2011)).

Lance Preston wraz z ekipą łowców duchów Grave Encounters – telewizyjnego reality show, postanawiają nakręcić odcinek w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Collingwood. Zamykają się w szpitalu na jedną noc, licząc na zbadanie wszelkich zjawisk paranormalnych. Dość szybko zauważają, że budynek jest nawiedzony i dzieją się w nim dziwne rzeczy.

6. Mama (2013)

Na szóstym miejscu –  Mama (2013) horror kanadyjsko-hiszpański w reżyserii Andresa Muschietti’ego.

Mężczyzna zabija swoją żonę, porywa dwie małe córki, Lilly i Victorię. W trakcie jazdy ich samochód wypada z ulicy. Rodzina znajduje schronienie w chatce w lesie. Ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po pewnym czasie  dziewczynki zostają odnalezione przez ekipę poszukiwawczą, którą wynajął ich wujek Lucas, który wraz ze swoją dziewczyną, Annabel, postanawia zapewnić im niezbędne warunki wychowawcze. Wszyscy przeprowadzają się do nowego domu. Lilly i Victoria uparcie utrzymują, że opiekuje się nimi ktoś, kogo nazywają Mama.

7. Sierociniec (2007)

Nr siedem to Sierociniec. Film opowiada o dziewczynce, która całe swoje dzieciństwo spędziła w sierocińcu. Laura jako trzydziestoletnia kobieta powraca w rodzinne strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. W zaniedbanym sierocińcu otwiera ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych. Nowy dom i tajemnicza okolica, oraz ciężka choroba pobudzają wyobraźnię jej syna. Chłopiec wymyśla opowieści o wymyślonych przyjaciołach, których tylko on widzi. Sytuacja ta bardzo niepokoi Laurę. Jest przekonana, że coś strasznego kryje się w murach starego domu. Coś, co chce wyrządzić  krzywdę jej bliskim. Laura za wszelka cenę chce chronić rodzinę i odkryć co czai się w zakątkach strasznego sierocińca.

8. Las samobójców (2015)

Na miejscu ósmym znajduje się Las samobójców

W poszukiwaniu swojej siostry, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach Sara (Natalie Dormer) wyjeżdża do Japonii. Amerykanka wyrusza do  złego lasu Aokigahara. Pomimo ostrzeżeń tubylców, Sara zbacza z trasy. Kobieta nie podejrzewa, że wkraczając do lasu, ściąga na siebie gniew złych dusz zmarłych.

9. Sinister (2012)

Nr dziewięć to Sinister amerykański horror z 2012 r.
Podczas przeprowadzki autor powieści kryminalnych znajduje stare taśmy. Oglądając je odkrywa przerażającą prawdę o nowym domu.

10. Naznaczony (2012)

A na miejscu dziesiątym znalazł się Naznaczony. Film opowiada o małżeństwu (Wilson i Byrne) z trójką dzieci, którzy postanawiają się przeprowadzić do nowego, większego domu. Ich radość nie trwa długo. Ich syn podczas upadku z drabiny traci przytomność i zapada w śpiączkę. W domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Mam nadzieje, że oglądając te filmy poczujecie potężną dawkę adrenaliny, a ciarki i dreszcze przeszyją Wasze całe ciało. Życzę strasznego oglądania!

It is main inner container footer text

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś!

Zostań na dłużej i zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na moim blogu.

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdym momencie).

FreshMail.pl