FreshMail.pl
img

Be Happy! Bądź szczęśliwa tak po prostu

/
/
/
218 Wyświetleń

Niezależnie od tego co mówią ludzie szczęścia nie można kupić. Nie możemy go też wygrać w loterii czy też dostać w prezencie urodzinowym.  Życie potrafi być okrutne i chamskie. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli i tak jak tego chcemy. Bywają dni, w których jest po prostu do dupy. Zdarzają się sytuacje, że musisz zrezygnować z pewnych postanowień i wybrać inny tor życia.  Czasami ktoś niszczy nasze uczucia i wyciera buty w nasze serce jak w starą wycieraczkę. Zdarza się też tak, że musimy zmieniać całe swoje życie i zaczynać od nowa. Tylko skąd wziąć na to siłę i energię? Człowiek jest w stanie znieść naprawdę dużo. Ale jest kilka drobnych rzeczy, dzięki którym poczujemy się trochę szczęśliwsi. Zebrałam kilka rad, któr pomogą Ci spojrzeć na świat przez różowe okulary. Bądź szczęśliwa, tak po prostu!

Uwierz w siebie

Stań przed lustrem. Jesteś piękna, mądra i możesz wszystko. Powtarzaj to sobie każdego ranka. Wcale nie jesteś gorsza od innych, tylko musisz w to uwierzyć i być pewna siebie. Miej swoje zdanie i swoje zasady, którymi się kierujesz. To początek sukcesu by pokochać i szanować samego  siebie. Jeśli Ty tego nie będziesz robiła – inni ludzie tym bardziej.

Uwolnij emocje

Nie duś w sobie emocji. Gdy chcesz się śmiać – śmiej się na głos, gdy chcesz płakać – płacz. Jeśli się wkurzasz – zawiń się w koc i poużalaj nad sobą. Poczujesz się znacznie lepiej gdy wyrzucisz z siebie wszystkie brudy.

Nie oskarżaj innych o swoje niepowodzenia

Nie ma nic gorszego niż narzekanie jak to jest źle i w ogóle. Wieczne niezadowolenie z życia i każdej sytuacji. Smutna mina, pretensje do innych, foch for ever lub ciche dni. Najgorsze co może być. To wszystko jest zupełnie niepotrzebne. Nie mylmy przedszkola z życiem. Rozmawiajmy ze sobą, a na pewno dojdziemy razem do konsensusu. Nie obwiniaj innych. Traktuj porażki jak nauczki i wyciągaj z nich wnioski. Skutecznie pracuj nad sobą, a będziesz szczęśliwsza.

Bądź szczęśliwa i uśmiechnięta

Z uśmiechem witaj nowy dzień. Nie patrz za siebie idź naprzód! Ciągłe zamartwianie i wspominanie tego, co kiedyś było, nic nam nie da. Lepiej zastanówmy się co zrobić dzisiaj ale tylko tylko dla siebie. Może kosmetyczka lub zakupy?

Poznawaj nowych ludzi

Nie zamykaj się na nowe znajomości. Pamiętaj o tym, że nowe osoby zawsze wnoszą coś nowego do Twojego życia. Dzięki nim możesz się wiele nauczyć lub nawet poznać ich pomysł na życie.

Wybieraj otoczenie

Zrób selekcję. Odetnij ludzi, którzy są wiecznie przygnębieni, nudni, nic w życiu nie robią i mają wieczny problem. Wymarz ze swojego życia tych, przez których płaczesz i denerwujesz się, tych którzy Ci psują cały dzień i pożerają energię. Otaczaj się ludźmi z pozytywnym nastawieniem do życia.

Nie popisuj się

Często myślisz, że ludzie lubią Cię z powodu  markowych ubrań, posiadłości czy dokonań. To jedynie sztuczne, powierzchowne sympatie. Prawdziwe związki z ludźmi to te, które dają radość. Kiedy jesteś sobą i nie musisz udawać kogoś kim nie jesteś.

Wybaczaj

Nie gniewaj się w nieskończoność na innych. Nic Ci to nie da.

Spełniaj marzenia

Napisz na kartce swoje marzenia i powoli sukcesywnie je realizuj.

Nie trzymaj się przekonań

Gdy masz poczucie niepewności odruchowo sięgasz po stare poglądy i przekonania. Jednak nie zawsze dobrze na tym wychodzisz. Czasem trzeba zaryzykować i wyjść ze strefy osobistego komfortu w poszukiwaniu tego czego tak naprawdę chcemy od życia.

Nie krytykuj innych

Wykształcenie, wiek czy doświadczenie nie dają Ci prawa do krytykowania innych. Każdy z nas ma swoje mocne i słabe strony. Jeden jest dobry z matematyki inny z rysunków. Nie osądzaj zbyt szybko ludzi, nie dziel na lepszych i gorszych. Każdy z nas jest inny.

Nie bój się

Każdy się czegoś boi. Strach często paraliżuje. Wahając się i myśląc o tym co może się przytrafić i czekając na odpowiedni moment stoisz w miejscu. Pamiętaj jednak, że zła decyzja jest lepsza niż brak decyzji.

 

Możesz mieć piękny samochód, markowe ubrania, wyglądać jak milion dolarów, mieć dużo pieniędzy, mężczyznę na wysokim stanowisku. Możesz też codziennie jeździć po ekskluzywnych butikach typu Dior, Chanel, Versace i kupować torebki, buty nie zastanawiając się czy starczy pieniędzy, czy nie. Możesz całe dnie spędzać w restauracjach jedząc ostrygi, ser z mleka łososia czy białe trufle, zapijając je wytrawnym winem. Możesz żyć na pokaz ale nie będziesz szczęśliwa. Bo szczęście nie polega na tym wszystkim. Szczęście to ludzie którzy Ci je dają.

It is main inner container footer text

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś!

Zostań na dłużej i zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na moim blogu.

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdym momencie).

FreshMail.pl